top of page
  • Writer's picturefomintat

Vapaaehtois- ja järjestötyön kumppanuusverkoston info- ja kiitostilaisuus Helsingissä


Maaliskuun alussa Helsingin kaupungin vapaaehtoistoiminnan kehittäjätiimi perusti Ukrainan kriisin vapaaehtois- ja järjestötyön kumppanuusverkoston, joka kokoaa yhteen pääkaupunkiseudulla toimivia järjestöjä ja yhteistyökumppaneita. Verkoston tärkein tehtävä on jakaa tietoa, vahvistaa yhteistyötä ja kanavoida kuntalaisten auttamishalua aitoon tarpeeseen.

Vapaaehtois- ja järjestötyön kumppanuusverkoston yhteinen info- ja kiitostilaisuus järjestettiin 31.5.2022. Helsingin pormestari Juhana Vartiainen piti avajais- ja kiitospuheen toimijoille, jotka ovat toiminnallaan tukeneet Ukrainasta saapuneiden kotoutumista. Tärkeässä roolissa oli vapaaehtois- ja järjestötyön kevään toiminnan lyhyet esittelyt sekä nostot Helsingin kaupungin palveluiden yhteistyöstä.


Fenix Finland yhdistyksen puheenjohtaja Tanja Fomina esitteli yhdistyksen toimintaa.


6 katselukertaa

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Comments


bottom of page